Aktualności

Reprezentacja Pszowa brązowym medalistą finału wojewódzkiego IV Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska w Pszczynie !

Kolejnym etapem rozgrywek Turnieju Orlika, do którego awansowała pszowska reprezentacja chłopców w kategorii 10-11 lat był finał wojewódzki, który odbył się w Pszczynie 1 października br.
Na starcie po bilet do Warszawy stanęły 32 zespoły – zwycięzcy finałów powiatowych, w czterech kategoriach. Pszów i powiat wodzisławski reprezentowali: Kamil Wyrwał, Wiktor Piejak, Marcin Lasota, Oskar Okrutny, Artur Skorupa, Kamil Kirszniak, Maciej Mańka, Kacper Owczarczyk, Jakub Twardzik i Bartosz Łapiński oraz opiekun zespołu Jacek Sowa.
Finał w Pszczynie miał bajeczną oprawę i wzorową organizację. Na powitanie zawodnicy otrzymali na własność kompletne stroje sportowe (getry, spodenki i koszulkę), talon na obiad i słodycze oraz wodę do uzupełnienia strat energetycznych zapowiadającego się na cały dzień wysiłku fizycznego. Zawodników bowiem najpierw czekały rozgrywki grupowe, a jeśli uda się wyjść z grupy, walka w półfinale o awans do finału, którego zwycięzca wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.       
Po uroczystym otwarciu imprezy przez przedstawicieli Ministerstwa Sportu, Szkolnego Związku Sportowego i gospodarza turnieju przystąpiono do gier grupowych wg wcześniej rozlosowanej kolejności. Zespół z Pszowa wystartował w grupie „C” rewelacyjnie pokonując w sportowej walce SP Rudniki (4:3) i drużynę „Diament” Czaniec (5:2). Zwycięstwo w drugim meczu dało wprawdzie awans do półfinału, ale zostało okupione groźną kontuzją czołowego napastnika - Maćka Mańki. Potrzebna była pomoc medyczna i założenie szyny ortopedycznej na rękę. Trzeci mecz w grupie, bez pełnego ataku, zawodnicy z Pszowa przegrali. Pokonał ich jednak nie byle kto, tylko jak się na koniec turnieju okazało zwycięzca finału wojewódzkiego - SP 51 Katowice.
Wygrywając dwa mecze grupowe pszowska drużyna awansowała do półfinału, gdzie system rozgrywek zakładał grę wg tabeli „na krzyż” - czterech liderów i wiceliderów poszczególnych grup. Pszowska drużyna z drugiego miejsca w grupie trafiła na mocny zespół SP 16 z Jaworzna. Ulegając im pozostała walka o 3 miejsce i brązowy medal finałów wojewódzkich. To była ogromna motywacja dla młodych zawodników z Pszowa. Chłopcy dali z siebie wszystko i ostatecznie wspierani przez kontuzjowanego wcześniej napastnika pokonali zdecydowanie, ale w trudnej sportowej walce UKS Toszek Pyskowice. BRĄZOWY MEDAL NASZ!!!
Wręczenia medali, pucharów i dyplomów dokonali przedstawiciele Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w Katowicach i władze Pszczyny.
Podziękowania należą się w zasadzie wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanego występu pszowskiej młodzieży. Przede wszystkim zawodnikom za wysiłek fizyczny i grę, opiekunowi zespołu Jackowi Sowie za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie drużyny, a także sponsorom prywatnym, którzy ufundowali dodatkowe kalorie w postaci słodyczy i poczęstunku w ulubionej przez dzieci restauracji na literkę „M”.