Aktualności

Sportowy Dzień Dziecka

W sobotni poranek 1 czerwca 2013 roku wszyscy, którzy przybyli na teren kompleksu boisk ORLIK w Pszowie nerwowo spoglądali w zachmurzone niebo. Jak się jednak później okazało, kapryśna tego dnia aura pozwoliła bez przeszkód przeprowadzić turniej mini piłki nożnej (rocznik 2003 i młodsi) oraz pozostałe konkurencje w ramach Sportowego Dnia Dziecka: turniej rzutów do kosza i tor przeszkód dla przedszkolaków, których honor godnie reprezentowali Kuba Kołat i Kacper Kosut. Największą precyzją wykazał się Seweryn Głogowski, który wygrał turniej rzutów do kosza. Srebrny medal zdobył Kamil Puterczak, a brązowy Mateusz Kołat.

Zgodnie z oczekiwaniami największym zainteresowaniem cieszył się turniej mini piłki nożnej, do którego zgłosiło się 5 drużyn: Orły, FC Pszów, Złote Bloki, Real Pszów i Złoty Górnik. Nazwy ich wskazują na fakt, jak bardzo młodzi piłkarze przywiązani są do swojej małej ojczyzny. Po ponad 2,5 godzinnych zmaganiach kapitan Złotych Bloków - Tomasz Kabut, który jednocześnie okazał się najskuteczniejszym strzelcem turnieju, mógł poprowadzić swój zespół do odbioru złotych medali za zwycięstwo. Drugie miejsce wywalczyła dobrze zorganizowana drużyna Orłów, natomiast brązowe medale przypadły zawodnikom Realu Pszów. Złoty Górnik znalazł się tuż za podium, a prowadzony dumnie przez kapitana Aleksandrę Łukasik FC Pszów zajął 5 miejsce. Wszyscy mali piłkarze wykazali się ogromnym charakterem, niemałymi już umiejętnościami i dobrym zachowaniem.